Sümer Uluslararası Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1981 yılından bugüne kadar İthalat ve İmalat konusunda sağlık sektörüne hizmet etmekte olup, özellikle Neonatoloji, Sterilizasyon ve Genel Cerrahi alanlarında söz sahibi olan bir kuruluştur.

Firmamız bünyesinde bulundurduğu araştırma geliştirme birimi ve mühendis alt yapısına sahip uygulama kadrosu ile sektördeki ve yurt dışındaki yenilikleri hızlı bir şekilde takip etmekte, bu yenilikler doğrultusunda geliştirdiğimiz yüksek teknolojiye sahip cihazları üretmeyi insan hayatına ve ülkemize en faydalı şekilde geliştirmeyi amaç olarak belirlemiştir.

Ürünlerimiz güncel teknoloji ile uyumlu olup batılı örnekleriyle eşdeğer kalitede üretilmiş ve Türk Standartlarının (TSE) ve Avrupa Birliği Standartlarının (CE) gerektirdiği tüm özellikleri bünyesinde taşımaktadır.

Firmamız TÜBİTAK, KOSGEB, ANKARA KALKINMA AJANSI VE BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞININ desteklemiş olduğu projeleri yönetmektedir.

Ankara Sanayi Odası tarafından 27.12.2012 tarihinde firmamıza 2011 yılı AR-GE ve 2012 Yılı ASO Başarı ödülü verilmiştir.